Profilaktyka uzależnień


Walka z uzależnieniem jest łatwiejsza, gdy mamy sojuszników

Profilaktyka, konsultacje, wsparcie terapeuty ds. uzależnień, stacjonarne lub on-line dostępne gdziekolwiek jesteś w Polsce czy na świecie.
rozmowa

Wśród osób dotkliwie odczuwających obecne zmiany społeczne, gospodarcze czy geopolityczne, jest grupa ludzi, która w sposób szczególnie emocjonalny reaguje na te procesy. Są nimi kobiety i mężczyźni, którzy w związku z przeżywanym napięciem emocjonalnym uciekają się do uśmierzania bólu, cierpienia czy lęku za pomocą „środków” zmieniających nastrój.
Do najczęstszych należą alkohol, leki uspokajające, narkotyki, hazard, pornografia czy świata gier. Subiektywne poczucie ulgi i odprężenia dla wielu niejednokrotnie staje się nawykiem, który zamyka w pułapce nałogu.
Uwięzieni w butelce alkoholu czy zniewoleni innym środkiem, żyją w poczuciu wstydu i porażki. Niestety jest to milczące zniewolenie, do którego wstyd jest się przyznać czy prosić o pomoc. Zachęcani do podjęcia abstynencji odpowiadają wrogością, niechęcią lub gotowi są na ucieczkę. Niejednokrotnie jest to droga bez powrotu, w jedną stronę.
Specyfika uzależnienia jest okrutna. Drąży duszę, umysł i ciało. Bliskich wpędza w depresję, wyzwala chęć porzucenia. Osoby w amoku alkoholowym czy narkotykowym mają dużą trudność w podejmowaniu kontaktu z poradniami, wspólnotami AA czy AN. Stąd ryzyko nasilenia alkoholizowania i narkotyzowania wzrasta.

Korzystając ze wsparcia terapeuty możesz poznać sposoby na powstrzymanie nałogu i uporać się z trudnościami, jakie wiążą się z odstawieniem używki, szczególnie, gdy jesteś na początku drogi. Twój umysł płata Ci figle a emocje nie dają się utrzymać na wodzy? Porozmawiaj z profesjonalistą i zwiększ kontrolę nad swoim życiem. Spróbuj rozmowy przez telefon, Skype, WhatsApp lub inne środki łączności. Zdobyta teraz siła duchowa i wiedza mogą zaprocentować na przyszłość.

Dzięki rozmowie z profesjonalistą możesz:
  • uzyskać wsparcie po odbytym leczeniu odwykowym,
  • powstrzymać chęć wypicia alkoholu,
  • opracować plan służący utrzymaniu całkowitej abstynencji,
  • dokonać diagnozy swoich szkodliwych nawyków,
  • ograniczyć szkodliwe skutki picia alkoholu, zażywania narkotyków czy gry hazardowej,
  • utrwalić efekty wprowadzonych zmian w zakresie ograniczania negatywnych nawyków lub utrzymywania pełnej abstynencji,
  • uzyskać wiedzę na temat procedur i strategii leczenia odwykowego,
  • przygotować się do podjęcia terapii grupowej dla osób uzależnionych, jeżeli nosisz się z takim zamiarem.


Andrzej Sokołow  – terapeuta ds. uzależnień
Zawodowo osobom nadużywającym alkoholu i ich rodzinom pomagam od 2003r. Prowadzę zajęcia grupowe oraz sesje indywidualne  https://progresjo.pl/o-mnie/
Podczas wybranych sesji z terapeutą możesz skorzystać z programu rodzinnego „Trzeźwiejemy razem”, gdzie podczas konsultacji jest obecna osoba bliska. Opcja ta zwiększa efektywność oddziaływań terapeutycznych, pozwala otoczeniu podjąć skuteczniejsze kroki wspierające. Udzielam również wsparcia rodzinom: https://progresjo.pl/wspoluzaleznienie/


W przypadku pytań lub w celu ustalenia terminu rozmowy zapraszam do kontaktu telefonicznego +48 510 630 031 w dni robocze w godzinach 9:00 – 20:00, w soboty 9:00 – 15:00. E-mail: coaching.progresjo@gmail.com
Koszt sesji zgodnie z cennikiem:  https://progresjo.pl/kontakt/cennik/

Terapeuta uzależnień Andrzej Sokołow
Search
Please visit Appearance->Widgets to add your widgets here